Barisozkan


Popüler Oyunlar

Robin Hood Bankacı: Zenginlerin Hesabından Yoksulların Hesabına 1 Milyon Euro Aktardı
Robin Hood Bankacı:


İtalya'nın bir kasabasında bulunan banka şubesinde müdürlük yapan bir adamın, zengin müşterilerinin hesaplarından yoksul müşterilerin hesaplarına 1 milyon Euro aktardığı ortaya çıktı.Dolomiti Dağları'ndaki Forni di Sopra kasabasında bir bankada müdür olarak çalışan Gilberto Baschiera, kredi almada zorluk yaşadıklarını gördüğü emeklilere ve gençlere yardım etmeye karar verdi.

BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın aktardığı habere göre banka müdürü, 2009 senesinde bir müşterinin kredi başvurusu reddedilince duruma müdahale etme kararı aldı. O günden itibaren, bankadan kredi alamayan ve maddi durumu kötü olan müşterilere dikkat çekmeyecek miktarlarda para aktarmaya başladı.


Baschiera'nın planı, hesaplarına para aktardığı insanlara kredi çıkmasını sağlamak ve sonra parayı geri almaktıGilberto Baschiera'nın bir süre problemsiz bir şekilde çalışan bu sistemi, bazı müşteriler 'ödünç parayı iade etmeyince' açık verdi.

7 yılda 1 milyon Euro'nun üzerinde parayı yoksul müşterilere aktaran Baschiera, İtalya'da 'Robin Hood bankacı' olarak anılıyor
Mahkeme ile işbirliği yapmasından ve şahsi hesabına para transferi yapmamış olmasından ötürü bankacının 2 yıl hapis cezası tecil edildi. 
Ancak bankadaki işinden kovulan Baschiera'nın evine de el konuldu.

Hiç yorum yok